Tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums sniegtā pakalpojuma kvalitāti. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs piekrītat Straumann sīkdatņu politikai.
SAPŅU SMAIDS: KĀ JAUNI ZOBI VAR IZMAINĪT JŪSU DZĪVI
Vai zināt, kā skaists smaids var izmainīt jūsu dzīvi? Vai varat iedomāties, cik liels spēks piemīt skaistam smaidam?

Tas ietekmē pašvērtējumu, var pavirzīt augšup pa karjeras kāpnēm un pat palīdz satikt otru pusīti. Psihologi uzskata, ka pirmais iespaids par cilvēku ir visspēcīgākais, bet smaids, neapšaubāmi, ir tas, kam abu dzimumu pārstāvji pievērš uzmanību jau pašā tikšanās sākumā. Smaidam ir milzīga nozīme ikviena cilvēka tēlā neatkarīgi no viņa nodarbošanās.

Piekritīsiet taču, ka slikti zobi nevienu nerotā! Turklāt zobu zaudēšana ir Latvijā izplatīta problēma, kura, pretēji stereotipiem, skar ne tikai vecākus cilvēkus. Daudzi pat negrib domāt par zobu protezēšanu, uzreiz iedomājoties skatu ar izņemamiem zobiem glāzē. Taču zobārstniecība attīstās, zobu protēzes kļūst arvien ērtāk lietojamas un plašāk pieejamas. Vēl jo vairāk, modernās zobu implantoloģijas iespējas ļauj piemeklēt vispiemērotāko risinājumu ikvienam pacientam.

Kā ir attīstījusies zinātne šajā jomā?

Šobrīd ir plaši pieejamas izņemamās protēzes, stiprinātas uz implantiem, vienlaikus var izvēlēties vēl stabilāku variantu – neizņemamas protēzes. Zobārstniecības speciālisti izmanto tehnoloģijas, kas ļauj iespējami mazāk vizīšu laikā atbrīvot jūs no pārdzīvojumiem par smaida kvalitāti. Tikai ar diviem līdz četriem implantiem smaidu var padarīt daudz skaistāku, nekā tas bijis pirms tam.

Jau daudzus gadus Šveices uzņēmuma Straumann zobu implanti ir vispopulārākie pasaulē. 2017. gadā Latvijā tika ievietoti aptuveni 13 000 implanti un katrs trešais no tiem ir Straumann ražotāja implants. Pirms pusotra gada uzņēmums Latvijā veica plašu pētījumu. Tā mērķis bija novērtēt jaunāko protēžu stiprinājumu, kas paredzēts pilnas zobu rindas atjaunošanai uz implantiem. Šā gada maijā norisinājās pētījuma noslēdzošais posms, kura laikā pacienti, kas tajā piedalījās, stāstīja par savām sajūtām. Aptauja atklāja, ka Latvijas iedzīvotāji jauno tehnoloģiju novērtēja ļoti pozitīvi un tagad var smaidīt bez kautrēšanās.

Piemēram, kāda paciente Sofja uzsvēra, ka pēc “Straumann” implantu ievietošanas un protezēšanas, pirmo reizi pēdējo divdesmit gadu laikā sajutusi patiesu prieku no smaidīšanas, jo pirms tam vecās protēzes mutē neturējās stabili un visus šos gadus viņa juta diskomfortu ne tikai ēšanas laikā, bet arī komunicējot ar cilvēkiem!

“Man tas ir ļoti svarīgi, jo esmu pasniedzēja, tātad – runāt nākas daudz. Operācija ilga pusstundu, vēl pēc pusstundu neilgas atpūtas es devos mājās. Manas dzīves kvalitāte pēc zobu protezēšanas būtiski uzlabojās, es vairs nekautrējos no sava smaida. Iespējams, speciālisti sapratīs, ka zobi ir mākslīgi, taču man šķiet, lielākā daļa to patiešām neievēro. Man ir ērti runāt, es lasu lekcijas astoņas stundas dienā, tādējādi slodze ir diezgan liela. Tagad varu arī ēst gandrīz visu, bet ar iepriekšējām protēzēm vairākus pārtikas produktus vienkārši nevarēju lietot. Protams, es arī citiem iesaku saņemties šādam solim,” pastāstīja Sofja.

Situācijas var būt dažādas, zobus var zaudēt ne tikai sliktas mutes higiēnas vai ģenētiskas noslieces dēļ. Piemēram, jauna sieviete cieš nelaimes gadījumā un zaudē zobus. Ko darīt? Jo runa nav tikai par funkcionāliem traucējumiem, piemēram, nespēju normāli sakošļāt barību, bet arī par ļoti svarīgu psiholoģisku aspektu – dzīve bez iespējas smaidīt pat optimistu var novest līdz depresijai.

“Pirms divdesmit pieciem gadiem es cietu avārijā. Ārstēju un ārstēju zobus, līdz ieguvu smaganu iekaisumu un pēdējos zobus nācās izraut. Bija sāpīgi un briesmīgi dzīvot vispār bez zobiem! Kādu laiku praktiski neko neēdu! Taču esmu skolotāja, bet ar tādu muti skolā strādāt nedrīkst! Pēc piedalīšanās projektā, kad ieguvu iespēju savest visu kārtībā, esmu ļoti gandarīta. Pie Latvijas speciālistiem iet nav bailīgi! Viņi ir pieklājīgi, ar spēcīgām, prasmīgām rokām. Tagad es varu bez jebkādām problēmām sarunāties, pārliecinoši smaidīt un ēdu teju visu, pat riekstus!” par savu pieredzi stāsta Ludmila.

Ir skaidrs, ka veseli zobi un glīts smaids maina dzīvi uz labo pusi. Bet, ja daba mūs ar tādiem nav apveltījusi, tad var palīdzēt kvalificēti speciālisti un jaunās tehnoloģijas. Šajā brīdī daudzi, iespējams, piebildīs, ka “Holivudas smaids” nav lēts prieks, taču šodien zobārstniecība piedāvā demokrātisku cenu politiku. Maksa par ārstēšanos būs atkarīga no tā, cik zobu būs jāatjauno. Tiltiņš un viena zoba atjaunošana vidēji maksā aptuveni 700-800 eiro, platīte, kas atjauno visu zobu rindu, maksā 500-600 eiro, bet implants, kas atjauno vienu zobu, aptuveni 1000-1200 eiro. Ja ir jāatjauno vesela zobu rinda, tad ir vajadzīgi vismaz divi implanti, tas izmaksās aptuveni 2000-2100 eiro. Protams, raizes par finanšu izdevumiem zobu atjaunošanai nav mazsvarīgas, taču būtiskākais jautājums, kuru ir vērts sev uzdot – cik patiesībā maksā tas, ko man atnesīs jaunais, glītais smaids?

Обращайтесь к стоматологам, чтобы узнать обо всех возможностях восстановления зубов при помощи имплантатов. Список врачей: https://straumann.lv//ru/zubniye-vrachi/. Список стоматологических клиник: https://straumann.lv//ru/kliniki/