Tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums sniegtā pakalpojuma kvalitāti. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs piekrītat Straumann sīkdatņu politikai.
KAS NOTIEK, JA ZAUDĒTI ZOBI NETIEK SAVLAICĪGI ATJAUNOTI?
Nereti pacienti mēdz vieglprātīgi izturēties pret zaudēta zoba atjaunošanu.

Īpaši, ja ir zaudēts aizmugurējais zobs, tā atjaunošana tiek atlikta. Ārsti brīdina: ja defekts nav visiem redzams, tas nenozīmē, ka problēma neeksistē.

“Zobi ir saistīti ne tikai ar estētiku – tie ir neatņemama mūsu visa ķermeņa sastāvdaļa. Pat viena zoba zaudēšana galu galā izraisa nelabvēlīgas izmaiņas un veselības problēmas. Kādas ir sekas, zaudējot vienu, vairākus vai visus zobus?” atbildes sniedz klīnikas “Via Una” zobārsts Artūrs Aleksejevs.

Viena zoba zaudēšanas sekas 01/02

Smaida estētika. Priekšzoba zaudēšana var nopietni izbojāt smaida estētiku.

Blakus zobu sasvēršanās. Blakus esošie zobi zaudē atbalstu un sāk sagāzties uz zaudētā zoba tukšo vietu.
Runas traucējumi. Zobu zaudējot, var rasties šļupstēšana.

Izzūd žokļa kauls. Nesaņemot ierasto slodzi, žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāks izzust.

Ierobežota košļāšanas funkcija. Kļūst grūtāk ēdienu sakošļāt, tiek zaudēts ēšanas prieks.

Gremošanas traucējumi. Košļāšanas funkcijas traucējumu dēļ cieš gremošanas sistēma.

Vairāku vai visu zobu zaudēšanas sekas 02/02

Sejas izmaiņas. Zobu zaudēšana ietekmē ne tikai smaidu, bet arī visu seju. Seja deformējas, vaigi ieliecas, lūpu kaktiņi nošļūk, grumbas padziļinās, zods izvirzās uz priekšu, rezultātā cilvēks izskatās vecāks.

Psiholoģiskais diskomforts. Dažu vai visu zobu zaudēšana neapšaubāmi rada psiholoģisku diskomfortu. Cilvēks ir spiests slēpt smaidu un sejas izmaiņu dēļ jūtas slikti.

Košļāšanas funkcija tiek zaudēta. Bez vairākiem trūkstošiem zobiem cilvēks var lietot tikai mīkstu ēdienu, kas ilgtermiņā var izraisīt gremošanas traucējumus.

Runas traucējumi. Valoda kļūst neskaidra, grūtāk saprotama.

Plāns kauls. Žokļa kauls nesaņem vajadzīgo slodzi, tāpēc tas sāk izzust. Atliekot zobu atjaunošanu, šis process turpina progresēt. Palielinās iespēja, ka nākotnē būs nepieciešama mākslīgā kaula pieaudzēšana.

Vāja imunitāte. Izvēloties tikai viegli sakošļājamu pārtiku, šī ierobežotā diēta var radīt veselības problēmas un samazināt izturību pret slimībām.

Cieš sociālā dzīve. Cilvēks bez zobiem sāk izvairīties no komunikācijas vai ir komunikācijā nedrošs un nepārliecināts.

Nav šaubu, ka zobu zaudēšana ietekmē veselību un dzīves kvalitāti.

“Mēs aicinām neatlikt ārstēšanu. Savlaicīga zobu restaurācija palīdz izvairīties no šīm negatīvajām sekām,” tā Dr. Artūrs Aleksejevs.

“Zobu implants pilnībā aizstāj zaudēta zoba sakni, un jaunais, tam piestiprinātais zoba kronis darbojas kā pilnvērtīgs zobs, izskatās estētiski un, ja tiek ievērota atbilstoša mutes dobuma higiēna, kalpo gadiem ilgi. Savlaicīgi izvēloties zobu implantāciju ārstēšana būs ātrāka, vienkāršāka un lētāka!”