< Atpakaļ

Par zobu implantiem

KAS IR ZOBA IMPLANTS?

Zoba implants ir zoba saknes aizvietotājs, izgatavots no īpaši izturīga, viegla un bioloģiski saderīga materiāla (titāna, cirkonija vai to sakausējuma). Implants izskatās pēc nelielas skrūvītes, kuru ķirurģiski ievieto žokļa kaulā un pēc tam pie tā tiek piestiprināts mākslīgais zoba kronītis.

Zoba implants cilvēkam pirmo reizi tika ievietots tālajā 1967. gadā. Kopš tā laika implantoloģija ir attīstījusies tik tālu, ka mūsdienās zobu atjaunošanas procedūra, izmantojot implantus, katru gadu tiek veikta vairāk kā 10 miljoniem cilvēku visā pasaulē. Jau 20 gadus zobu implantoloģija ir pieejama arī Latvijā. Katru gadu šeit tiek ievietoti apmēram 15 tūkstoši zobu implantu.


KĀDĒĻ ZAUDĒTS ZOBS IR JĀATJAUNO PĒC IESPĒJAS ĀTRĀK?

Pēc viena vai vairāku zobu zaudēšanas ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk tos aizstāt ar zobu implantiem. Ārstēšanu atliekot, organismā nenovēršami sāksies nevēlami procesi:

 • Nesaņemot ierasto slodzi, žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāks izzust. Tā rezultātā var mainīties sejas forma, cilvēks pāragri novecos.
 • Uz zaudētā zoba pusi sāks sasvērties blakus esošie zobi. Starp zobiem izveidosies neglīta sprauga, kas ietekmēs jūsu smaidu, apgrūtinās zobu tīrīšanu un radīs nevajadzīgu diskomfortu.
 • Izmainīsies sakodiens. Ar nepareizu sakodienu ēdienu būs grūtāk sakošļāt, kā arī var rasties galvassāpes.

Zobu implantĀCIJA - ĀTRS, NESĀPĪGS UN ILGMŪŽĪGS RISINĀJUMS

Zobu implantācija – mūsdienīgs un progresīvs veids, kā atjaunot vienu vai vairākus zaudētus zobus. Šo ārstēšanas metodi iesaka zobārsti visā pasaulē sekojošu iemeslu dēļ:

 • Uzticama procedūra. Implanti ieaug 96-100% gadījumu un nevainojami var kalpot visu mūžu.
 • Nesāpīga, vienkārša, ātra operācija. Zobu implantēšanas procedūras tiek veiktas vietējā anestēzijā. Operācija ilgst tikai 30-60 minūtes.
 • Maksimāls estētiskais rezultāts. Implantētu zobu no īsta var atšķirt tikai zobārsts, rūpīgi apskatot pacienta mutes dobumu.

Zobu implanti - ilgtermiņā izdevīgāk PAR „TILTIŅU”

Tiltveida zobu protēze jeb „tiltiņš” ir mākslīgu zobu kronīšu savienojums, kas tiek uzlikts uz blakus esošiem zobiem. Lai gan daudzus gadu desmitus šis zobu ārstēšanas veids ir bijis vispopulārākais, tam ir vairāki būtiski trūkumi.

 • Lielāka zobu slimību varbūtība. Ārstēšana ar „tiltiņu” vienmēr palielina risku saslimt ar zobu slimībām, jo:
  • lai „tiltiņu” piestiprinātu, veselie blakus esošie zobi ir jāslīpē, un tas ievērojami samazina to izturību;
  • zem „tiltiņa” uzkrājas grūti iztīrāmas ēdiena atliekas – tā ir ideāla vide kariesa attīstībai.
 • Tehniski sarežģīta ārstēšana. Ar „tiltiņa” palīdzību ir grūti kvalitatīvi atjaunot vairākus zaudētus zobus.
 • Pagaidu risinājums. „Tiltiņš” ir samērā primitīvs ārstēšanas veids. Pacientam ātrāk vai vēlāk tas būs jāmaina. Ļoti iespējams, ka iepriekšējie atbalsta zobi vairs nederēs, tie būs jāizrauj, jāslīpē citi zobi un, protams, par to visu vajadzēs atkārtoti maksāt.

No visiem šiem trūkumiem ir iespējams izvairīties, izvēloties ievērojami progresīvāku zaudēto zobu atjaunošanas veidu – zobu implantāciju.


zobu implanTI - PROGRESĪVĀKi NEKĀ izņemamās PLATES

Izņemama zobu plate ir klasisks risinājums tiem, kas zaudējuši vairākus vai visus zobus. Diemžēl par klasiku kļuvušas arī ar platēm saistītās neērtības:

 • Pastāvīgas sāpes. Pacientiem, kuri zaudētu zobu aizvietošanai izvēlas plates, nāksies samierināties ar to, ka plate var berzt un spiest. Tā notiek tādēļ, ka cilvēka organisms nemitīgi mainās, tādēļ izgatavot plati, kas perfekti kalpos ilgu laiku, vienkārši nav iespējams.
 • Ierobežotas košļāšanas iespējas. Ar platēm ir īpaši grūti sakošļāt cietu ēdienu.
 • Psiholoģisks diskomforts. Daudziem, kas nēsā plates, rodas kompleksi. Īpaši neērta situācija var rasties, ja plate negaidīti izkrīt – ēdot vai kādā citā nepiemērotā brīdī.

No visiem šiem trūkumiem ir iespējams izvairīties, izvēloties ievērojami progresīvāku zaudēto zobu atjaunošanas veidu – zobu implantāciju.


KAULA PIEAUDZĒŠANA (AUGMENTĀCIJA)

Plānojot zobu implantāciju, vispirms tiek novērtēts žokļa kaula daudzums un kvalitāte. Kaula pieaudzēšanas procedūra (kaula augmentācija) ir nepieciešama, ja esošais kauls nav pietiekams zobu implanta ievietošanai.

Ja trūkstoša zoba vietā kauls ilgu laiku nav bijis noslogots, tas pakāpeniski samazinās. Sākas kaula rezorbcija – kaula zudums, kas izpaužas kā žokļa augstuma un platuma samazināšanās.

Kaulu palielina, izmantojot pacienta paša kaulu vai kaula aizvietotājus (biomateriālus). Procedūra tiek veikta vietējā anestēzijā. Pēc pacienta vēlēšanās operāciju var veikt, izmantojot sedāciju.


STRAUMANN PRIEKŠROCĪBAS

 • STRAUMANN: pacientu un ārstu izvēle Nr.1 pasaulē
 • Visaugstākie ieaugšanas rādītāji
 • Unikāls materiāla sakausējums – Roxolid
 • Unikāla implanta virsma – SLActive
 • Ražotājs, kuram var uzticēties
 • Starptautiska apņemšanās visam mūžam

Neatkarīgi no tā, vai ir nepieciešams atjaunot vienu, vairākus vai visus zobus – jebkurā gadījumā STRAUMANN – tas ir risinājums jums!

STRAUMANN PRIEKŠROCĪBAS