<Atpakaļ

PAR ZOBU IMPLANTIEM

KAS IR ZOBA IMPLANTS?

Zoba implants ir zoba saknes aizvietotājs, izgatavots no īpaši izturīga, viegla un bioloģiski saderīga materiāla (titāna, cirkonija vai to sakausējuma). Implants izskatās pēc nelielas skrūvītes, kuru ķirurģiski ievieto žokļa kaulā. Kad implants ieaudzis, pie tā tiek piestiprināts mākslīgais zoba kronītis.

Zoba implants cilvēkam pirmo reizi tika ievietots tālajā 1967. gadā. Kopš tā laika implantoloģija ir attīstījusies tik tālu, ka mūsdienās zobu atjaunošanas procedūra, izmantojot implantus, katru gadu tiek veikta vairāk kā 10 miljoniem cilvēku visā pasaulē. Jau 20 gadus zobu implantoloģija ir pieejama arī Latvijā. Ik gadu Latvijā tiek ievietoti apmēram 15 tūkstoši zobu implantu.


KĀDĒĻ ZAUDĒTS ZOBS IR JĀATJAUNO PĒC IESPĒJAS ĀTRĀK?

Pēc viena vai vairāku zobu zaudēšanas ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk tos aizstāt ar zobu implantiem. Ārstēšanu atliekot, organismā nenovēršami sāksies nevēlami procesi:

 • Nesaņemot ierasto slodzi, žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāks izzust. Tā rezultātā var mainīties sejas forma, cilvēks pāragri novecos.
 • Ar laiku blakus esošie zobi sasvērsies uz zaudētā zoba tukšo vietu. Starp zobiem izveidosies neglīta sprauga, kas ietekmēs jūsu smaidu, apgrūtinās zobu tīrīšanu un radīs nevajadzīgu diskomfortu.
 • Izmainīsies sakodiens. Ar nepareizu sakodienu ēdienu būs grūtāk sakošļāt, kā arī var rasties galvassāpes.


ZOBU IMPLANTĀCIJA - ĀTRS, NESĀPĪGS UN ILGMŪŽĪGS RISINĀJUMS

Implantācija – mūsdienīga un progresīva metode, kā atjaunot vienu vai vairākus zaudētus zobus. Šo ārstēšanas metodi iesaka zobārsti visā pasaulē sekojošu iemeslu dēļ:

 • Uzticama procedūra. Implanti ieaug 96-100% gadījumu un nevainojami var kalpot visu mūžu.
 • Nesāpīga, vienkārša, ātra procedūra. Zobu implantēšana tiek veikta vietējā anestēzijā. Procedūra ilgst tikai 30-60 minūtes.
 • Maksimāls estētiskais rezultāts. Implantētu zobu no īsta var atšķirt tikai zobārsts, rūpīgi apskatot pacienta mutes dobumu.

ZOBU IMPLANTI - ILGTERMIŅĀ IZDEVĪGĀK PAR „TILTIŅU”

Tiltveida zobu protēze jeb „tiltiņš” ir mākslīgu zobu kronīšu savienojums, kas tiek uzlikts uz blakus esošiem zobiem. Lai gan daudzus gadu desmitus šis zobu ārstēšanas veids ir bijis vispopulārākais, tam ir vairāki būtiski trūkumi.

 • Lielāka zobu slimību varbūtība. Ārstēšana ar „tiltiņu” vienmēr palielina risku saslimt ar zobu slimībām, jo:
  • lai „tiltiņu” piestiprinātu, veselie blakus esošie zobi ir jāslīpē, un tas ievērojami samazina to izturību;
  • zem „tiltiņa” uzkrājas grūti iztīrāmas ēdiena atliekas – tā ir ideāla vide kariesa attīstībai.
 • Tehniski sarežģīta ārstēšana. Ar „tiltiņa” palīdzību ir grūti kvalitatīvi atjaunot vairākus zaudētus zobus.
 • Pagaidu risinājums. „Tiltiņš” ir samērā primitīvs ārstēšanas veids. Pacientam ātrāk vai vēlāk tas būs jāmaina. Ļoti iespējams, ka iepriekšējie atbalsta zobi vairs nederēs, tie būs jāizrauj, jāslīpē citi zobi un, protams, par to visu vajadzēs atkārtoti maksāt.

No visiem šiem trūkumiem ir iespējams izvairīties, izvēloties ievērojami progresīvāku zaudēto zobu atjaunošanas veidu – zobu implantāciju.


ZOBU IMPLANTI - PROGRESĪVĀKI NEKĀ IZŅEMAMĀS PLATES

Izņemama zobu plate ir klasisks risinājums tiem, kas zaudējuši vairākus vai visus zobus. Diemžēl problēmas, kas saistītas ar izņemamām platēm, ir patiešām traucējošas:

 • Pastāvīgas sāpes. Pacientiem, kuri zaudētu zobu aizvietošanai izvēlas plates, nāksies samierināties ar to, ka plate var berzt un spiest. Cilvēka organisms nemitīgi mainās, tādēļ izgatavot plati, kas perfekti kalpos ilgu laiku, vienkārši nav iespējams.
 • Ierobežotas košļāšanas iespējas. Ar platēm ir grūti sakošļāt cietu ēdienu.
 • Psiholoģisks diskomforts. Daudziem, kas nēsā plates, rodas kompleksi. Īpaši neērta situācija var rasties, ja plate negaidīti izkrīt – ēdot vai kādā citā nepiemērotā brīdī.

       No visiem šiem trūkumiem ir iespējams izvairīties, izvēloties ievērojami progresīvāku zaudēto zobu atjaunošanas veidu – zobu implantāciju.


KAULA PIEAUDZĒŠANA (AUGMENTĀCIJA)

Plānojot zobu implantāciju, vispirms tiek novērtēts žokļa kaula daudzums un kvalitāte. Kaula pieaudzēšanas procedūra (kaula augmentācija) ir nepieciešama, ja esošais kauls nav pietiekams zobu implanta ievietošanai.

Ja trūkstoša zoba vietā kauls ilgu laiku nav bijis noslogots, tas pakāpeniski samazinās. Sākas kaula rezorbcija – kaula zudums, kas izpaužas kā žokļa augstuma un platuma samazināšanās.

Kaulu palielina, izmantojot pacienta paša kaulu vai kaula aizvietotājus (biomateriālus). Procedūra tiek veikta vietējā anestēzijā. Pēc pacienta pieprasījuma operāciju var veikt, izmantojot dziļo sedāciju.


Clipboard04

STRAUMANN PRIEKŠROCĪBAS

 • STRAUMANN implanti: pacientu un ārstu izvēle nr.1 visā pasaulē
 • Visaugstākie veiksmes rādītāji
 • Unikāls implanta virsmas sakausējums – Roxolid
 • Unikāla implanta virsma – SLActive
 • Ražotājs, kuram var uzticēties
 • Starptautiska apņemšanās visam mūžam

Neatkarīgi no tā, vai jums ir jāatjauno viens zobs, vairāki vai visi zobi – jebkurā gadījumā Straumann ir risinājums tieši Jums!

Uzziniet, kāpēc STRAUMANN zobu implanti ir tik īpaši?


Vietnē sīkfaili tiek izmantoti, lai labāk saprastu, kā apmeklētāji lieto Interneta vietni, un lai uzlabotu Interneta vietnes darbu. Dati, kas tiek vākti, ietver lietotāju aplūkotās tīmekļa lapas, no kādām saistītajām tīmekļa lapām lietotāji ir atnākuši uz Interneta vietni vai kur aizgājuši, izmantojamās platformas veidu, datuma un laika informāciju, spiedienu skaitu, peles kustību un pārlūkošanas darbību, atslēgvārdus un citu tekstu, kas tiek ievadīts, pārlūkojot Interneta vietni. Tāpat sīkfaili tiek izmantoti reklāmas kampaņām, lai izanalizētu lietotāju rīcību pēc tam, kad viņiem tika parādīta interneta reklāma, ieskaitot arī trešo personu tīmekļa lapās rādītās reklāmas. Šajā gadījumā tiek vākta anonīma informācija.
Šajā vietnē tiek izmantoti sīkfaili. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu izmantošanai.
Lasīt tālāk
Piekrītu