<Atpakaļ

PROTĒZES VAI IMPLANTI

Zaudējot vienu, vairākus vai visus zobus, mums ir iespēja izvēlēties, kā tos atjaunot. Mēģināsim izskaidrot priekšrocības un trūkumus gan tradicionālajām metodēm: zobu tiltiem un platēm, gan izņemamām un neizņemamām protēzēm uz implantiem.

Zobu tilts.

Zobu tilts ir mākslīgu zobu kroņu savienojums, kas tiek uzstādīts (stiprināts) uz blakus esošajiem zobiem. Ar tā palīdzību ir iespējams atjaunot vienu vai vairākus trūkstošus zobus. Tomēr šajā gadījumā cieš blakus esošie veselie zobi.

Galvenie zobu tiltu trūkumi:

 • Veselo zobu bojājums – lai uzstādītu zobu tiltu, jums jānoslīpē vismaz divi labi zobi, kas varētu jums vēl ilgi kalpot. Rezultātā tie kļūst bezvērtīgi, jo tiem nav emaljas un tie ir pakļauti pastāvīgam spiedienam.
 • Kaulaudu rezorbcija (sarukšana) – trūkstoša zoba vietā, žokļa kauls pakāpeniski rezorbējas, jo zobu tilts nespēj nodrošināt tam dabisku slodzi. Laika gaitā parādās sprauga, kurā uzkrājas pārtikas atliekas un vairojas baktērijas. Tas noved pie sliktas elpas un, vēl nopietnāk, veselo zobu kariesa.
 • Pagaidu risinājums – atbalsta zobi pakāpeniski bojājas, tāpēc zobu tilts ir jāmaina vai jāizvēlas cita zobu atjaunošanas metode.

Daudz labāks risinājums viena zoba atjaunošanai ir zobu kronis, kas balstīts uz implanta, vai uz implantiem balstīts zobu tilts, ja nepieciešams atjaunot vairākus zobus.

Viena zoba atjaunošana ar implantu ļauj izvairīties no blakus esošo zobu noslīpēšanas!

 

 

Priekšrocības tiltveida protēzēm uz implantiem:

 • Tiek uzstādītas zaudētā zoba vietā, nebojājot blakus esošos zobus.
 • Žokļa kauls nerezorbējas, jo tiek noslogots ar implanta palīdzību, sejas forma pāragri nenoveco.
 • Uzticama un droša fiksācija nodrošina kvalitatīvu pārtikas sakošļāšanu.
 • Ilgs kalpošanas laiks.

Trūkums ir to izmaksas. Tomēr ir daudz iespēju, pateicoties kurām, jūs varat atļauties šo procedūru – zobārstniecības klīnikās ir pieejamas dažādas finansēšanas iespējas, piemēram, atliktie maksājumi vai kredīti, turklāt jāatceras, ka šis ir vērtīgs ieguldījums jūsu veselībā.

 

 

Izņemamā plate.

Tā ir izgatavota no akrila vai plastmasas, pilnībā vai daļēji kompensējot zaudētos zobus. To var viegli ielikt un izņemt.

Galvenie trūkumi izņemamajām platēm:

 • Sāpes un diskomforts – teorētiski plate lieliski atbilst žokļa anatomijai. Tomēr reālajā dzīvē tā ir pastāvīgi jāpielāgo bez garantijas, ka ārsts uzmin labāko variantu. Šajā gadījumā jums nākas samierināties ar diskomfortu mutē dienu no dienas.
 • Kaulaudu rezorbcija – problēma ir tāda pati, kā ar tiltiem. Plate rada nepietiekamu slodzi žokļa kaulam, kā rezultātā tas rezorbējas, t.i. pamazām sarūk.
 • Estētika cieš – piekritīsiet taču, ka plates izņemšana no mutes un ievietošana glāzē neizskatās īpaši patīkami. Un, ja izņemamā plate izkrīt citu cilvēku klātbūtnē, tas ikvienam var kļūt par nepatīkamu brīdi.

Izņemamās plates ir vienkāršākā un vismazāk estētiskā zobu atjaunošanas metode. Šis risinājums ir izmantots gadiem ilgi, taču mūsdienās ir ērtākas un fizioloģiskākas metodes, piemēram, izņemamas protēzes uz implantiem.

 

Uz implantiem balstīta izņemamā zobu protēze.

Uz implantiem balstītu izņemamu protēžu priekšrocības:

 • Uzticami un stabili fiksējas.
 • Viegli izņemt un ielikt.
 • Nekrīt ārā ēdot, runājot, šķaudot un klepojot.
 • Iespējams atjaunot visu zobu rindu.
 • Viegli kopjamas.
 • Stabilai fiksācijai pietiek ar 2 implantiem apakšžokļī un 4 augšžoklī.

Uz implantiem balstīta izņemama zobu protēze ir optimālākais risinājums visu zaudētu zobu atjaunošanai. Turklāt nav vajadzības katru trūkstošu zobu aizstāt ar implantu, bet visai zobu rindas atjaunošanai pietiek ar 2–4 implantiem.

 

 

Uz implantiem balstīta neizņemamā zobu protēze.

Uz implantiem balstītu zobu protēžu priekšrocības:

 • Uzticama un stabila fiksācija – fiksētās protēzes nekustās un nekrīt ārā.
 • Pastāvīgs risinājums – atbilstoši kopjot, var kalpot ļoti ilgi.
 • Ērtība – funkcionē tāpat kā dabīgie zobi, nav jāizņem, neizraisa sāpes un diskomfortu.
 • Estētika – izskatās skaisti un maksimāli dabiski.

Ar 4 vai 6 implantu palīdzību jūs varat atjaunot veselu zobu rindu! Tas ir ilgtermiņa ieguldījums jūsu veselībā un augstā dzīves kvalitātē.

 

 

Zobu implanti Straumann.

Saskaņā ar pētījumu, kas 2013. gadā veikts Zviedrijā, Straumann implantātiem ir visaugstākais izdzīvošanas līmenis – 98,4%, kas ir 6–60 reizes lielāks nekā citiem ražotājiem.

Straumann implanti ir izgatavoti no patentēta titāna un cirkonija sakausējuma – Roxolid®, kas ir 35% stiprāks par titānu. Tas ir īpaši svarīgi pacientiem ar nepietiekamu žokļa kaula daudzumu: Roxolid® 54% gadījumu novērš kaula palielināšanas operācijas. Mazāk nevajadzīgu operāciju – mazāk sāpju un diskomforta!

Tradicionālo implantāta virsmu sauc par SLA, un tas ir mūsdienu zobu implantoloģijas zelta standarts. Straumann speciālisti to modernizēja un izveidoja SLActive® – novatorisku implanta virsmu, kas nodrošina ātrāku un labāku implanta ieaugšanu. SLActive® paātrina sadzīšanu 2 reizes, kas dod iespēju sākt protezēšanas etapu jau pēc 1 mēneša.

Šīs ne tuvu nav visas Straumann zobu implantu priekšrocības, vairāk informācijas atradīsiet sadaļā Priekšrocības.

Neatlieciet jaunu dzīves kvalitāti uz rītdienu – piedzīvojiet to jau šodien kopā ar Straumann!

MEKLĒT TUVĀKO SPECIĀLISTU