<Atpakaļ <

ĀRSTĒŠANAS IESPĒJAS

PROTĒZES VAI IMPLANTI

Viena zoba atjaunošana.

Kad cilvēkam mutē trūkst viens zobs, visbiežāk pastāv divi varianti, kā novērst šo problēmu – viena zoba implantācija vai tradicionālais zobu tilts. Tomēr pēdējam variantam ir vairāk trūkumu nekā priekšrocību, jo izvēloties šo procedūru, nākas upurēt gan blakus esošos veselos zobus, gan ilūzijas par komforta sajūtu.

Zobu implanta priekšrocības:

 1. Tiek saglabāti veselie zobi, jo implantam nav vajadzīgs papildu atbalsts, kura dēļ jāslīpē blakus zobi.
 2. Pateicoties vienmērīgi sadalītai slodzei un nepārtrauktam muskuļu darbam, kauls tiek pasargāts no atrofijas, un sejas forma nenoveco pirms laika.
 3. Implants līdzinās dabiskam zobam, nav diskomforta sajūtas ēdot, sarunājoties vai smaidot.
 4. Implants var kalpot visu dzīvi, ja Jūs pastāvīgi rūpēsieties par savu mutes dobumu un profilakses nolūkos apmeklēsit zobārstu.

  Vairāku zobu atjaunošana.

  Šķiet, ka vairāku zobu trūkums mutē var būt ļoti liela problēma. Taču mūsdienu zobārstniecībā, pielietojot jaunākās ārstēšanas tehnoloģijas un materiālus, ārsti neuzskata to par problēmu. Ir vairāki veidi, kā atrisināt šo problēmu. Apskatīsim divus variantus, lai saprastu atšķirības. Vairākus trūkstošos zobus var aizstāt ar daļējām izņemamām protēzēm, bet Jums jārēķinās ar vairākiem trūkumiem. Tai pašā laikā vairākus trūkstošos zobus var aizstāt ar zobu implantiem.

  Uz implantiem balstīta tilta priekšrocības:

  1. Veselie blakus esošie zobi paliek neskarti, tie nav jāslīpē.
  2. Izveidojas dabiska slodze uz žokļa kaulu, kauls tiek pasargāts no atmiršanas, sejas forma saglabājas, un Jūs nenovecojat pirms laika.
  3. Implanti darbojas kā īstie zobi, nav diskomforta sajūtas ēdot, sarunājoties vai smejoties.
  4. Implanti var nokalpot visu dzīvi.

   

  Visu zobu atjaunošana.

  Ja Jums augšžoklī vai apakšžoklī trūkst visi zobi, pastāv vairākas iespējas, kā tos atjaunot. Pirmā iespēja – visiem labi zināmās tradicionālās izņemamās protēzes. Tās visbiežāk nēsā vecāki cilvēki, bet droši vien visiem gadījies dzirdēt, ka šīs protēzes ēdot vai runājot nesniedz pilnīgu komfortu, un bieži vien nepieciešams tās piekoriģēt.

  Izņemamo zobu protēžu trūkumi

  1. Zobu protēzes ir nestabilas.
  2. Zobu protēzes nospiež smaganas un mutes dobuma gļotādu.
  3. Kaula atrofijas problēma netiek atrisināta‒ košļājot ēdienu, zobu protēzes nenoslogo žokļa kaulu un nestimulē muskuļus.
  4. Ir grūti ēst, tāpēc zobu protēzes pastāvīgi nepieciešams koriģēt.
  5. Zobu protēzes nedod tādu estētisko izskatu kā zobu implanti.

  Otra iespēja, ar kuras palīdzību iespējams atjaunot visus trūkstošos zobus augšžoklī vai apakšžoklī, ir fiksētas izņemamās protēzes. Tāda konstrukcija nodrošina stabilu protēžu fiksāciju, Jūs neizjutīsiet diskomfortu ēdot vai sarunājoties.

  Fiksētas izņemamās protēzes tiek uzstādītas uz implantiem ar speciālas stiprinājumu sistēmas palīdzību. Tā sastāv no divām daļām. Viena no tām nostiprināta uz implanta, bet otra – izņemamajā protēzē. Šīs abas daļas savienojas un stabili notur protēzi.

  Uz implantiem fiksētu izņemamo protēžu priekšrocības:

    1. Šādi fiksētas protēzes stabili turās mutē.
    2. Nenospiež smaganas un mutes dobuma gļotādu.
    3. Nav diskomforta sajūtas ēdot.
    4. Protēzi viegli tīrīt, jo, pateicoties vienkāršajai stiprinājuma sistēmai, to iespējams viegli izņemt un ielikt.
    5. Stabilai protēzes fiksācijai pietiek ar 2 līdz 4 implantiem.

  Ja Jūsu augšžoklī vai apakšžoklī trūkst visi zobi, Jūs varat izvēlēties trešo iespēju – fiksētu tiltu, kas ir stiprināts uz implantiem uz visiem laikiem.

  Uz implantiem fiksēta pastāvīgā tilta priekšrocības:

        1. Tilts ir piestiprināts ļoti stingri un stabili.
        2. Pietiek ar 6 implantiem, lai izveidotu visu zobu rindu.
        3. Tilta stabilitāte nodrošina to, ka smaganu un mutes gļotāda netiks nospiesta.
        4. Tilts kalpos ilgāk, ja tas netiks regulāri izņemts un ielikts.
        5. Nav diskomforta sajūtas: varat ēst, runāt un smieties, it kā tie būtu Jūsu dabīgie zobi.
        6. Garantēts estētiskais izskats.

  Svarīgi! Ja Jums trūkst visi apakšējie zobi un Jūs jau nēsājat izņemamo zobu platīti, to var modificēt, iestrādājot tajā speciālus stiprinājumus, ar kuru palīdzību platīte tiek uzsēdināta uz apaļiem implantu balstiem. Vai arī Jums tiks izgatavota jauna platīte ar stiprinājumu elementiem tajā.

  Platīte fiksējas vietās, kur to balsta implanti un mīkstie audi. Jums tikai tā katru vakaru jāizņem, lai iztīrītu.

  MEKLĒJIET TUVĀKO SPECIĀLISTU

Vietnē sīkfaili tiek izmantoti, lai labāk saprastu, kā apmeklētāji lieto Interneta vietni, un lai uzlabotu Interneta vietnes darbu. Dati, kas tiek vākti, ietver lietotāju aplūkotās tīmekļa lapas, no kādām saistītajām tīmekļa lapām lietotāji ir atnākuši uz Interneta vietni vai kur aizgājuši, izmantojamās platformas veidu, datuma un laika informāciju, spiedienu skaitu, peles kustību un pārlūkošanas darbību, atslēgvārdus un citu tekstu, kas tiek ievadīts, pārlūkojot Interneta vietni. Tāpat sīkfaili tiek izmantoti reklāmas kampaņām, lai izanalizētu lietotāju rīcību pēc tam, kad viņiem tika parādīta interneta reklāma, ieskaitot arī trešo personu tīmekļa lapās rādītās reklāmas. Šajā gadījumā tiek vākta anonīma informācija.
Šajā vietnē tiek izmantoti sīkfaili. Turpinot pārlūkot šo vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu izmantošanai.
Lasīt tālāk
Piekrītu