<Atpakaļ

KAD TRŪKST VIENS VAI VAIRĀKI ZOBI

Pieci soļi līdz Jūsu smaidam

1. Izmeklēšana un ārsta konsultācija

Straumann

Ar zobu implantiem var ārstēt visus pieaugušos pacientus. Zobu implantācija ir viena no uzticamākajām ārstēšanas metodēm medicīnā – veiksmīgs rezultāts tiek nodrošināts 96-100% gadījumu.

Ārstēšanas iznākumu ietekmē pacienta mutes higiēna, smaganu biezums un žokļa kaula izmēri/kvalitāte, smēķēšana, tādas slimības kā diabēts un osteoporoze, staru terapija, ārsta pieredze un arī implanta kvalitāte.

Konsultācijas laikā pacients tiek izmeklēts, tiek veikts rentgena uzņēmums, saskaņots ārstēšanas plāns (etapi, estētiskās vēlmes, finansiālās iespējas), tiek noteikts implantācijas datums.

2. Implantācijas procedūra

Zobu implantācija tiek veikta ātri – operācija var ilgt tikai 30-60 minūtes. Zobu implantācija ir nesāpīga, pietiek ar vietējo anestēziju, nav nepieciešama narkoze. Pēc implantācijas var nozīmēt īsu antibiotiku kursu, iespējams neliels, īslaicīgs piepampums, nelielas sāpes operācijas vietā.

Dažreiz implantus var ieskrūvēt uzreiz pēc zoba izraušanas – to sauc par tūlītēju implantāciju. Dažreiz var uzreiz uzlikt arī pagaidu kronīti. Šīs operācijas iespējamība ir atkarīga nevis no implanta, bet gan no pacienta individuālās situācijas. Katru reizi ārsts izvērtē šādas metodes piemērotību un iespējamos riskus/priekšrocības. Arvien biežāk operācijās papildus tiek izmantota implantu pozicionēšanas kape jeb ķirurģiskais gids, kas ļauj precīzāk saplānot implanta pozīciju un operāciju veikt ātrāk.

3. Sadzīšana un pagaidu kronīšu nēsāšana un/vai smaganu veidošana

Implanta vieta sadzīst 4-12 nedēļās, diegi tiek izņemti pēc nedēļas. Ja ir nepietiekams žokļa kaula apjoms, tiek veikta kaula pieaudzēšanas procedūra. Līdzīgi kā implantācija, tā tiek veikta ātri un nesāpīgi, nereti vienlaicīgi ar implantāciju. Kaula pieaudzēšanas gadījumā dzīšana ilgst 6-9 mēnešus.

4. Jauna zoba kronīša piestiprināšana

Implantam ieaugot, tiek veikta implanta protezēšana ar kronīti. Atkarībā no izvēlētās ārstēšanas metodes pacientam var tikt piedāvāts uzlikt pagaidu kroni vai gaidīt pastāvīgo kroni. Lai izgatavotu kronīti, jānoņem zobu nospiedums, jāveic mērījumi, jāizveido smaganu profils. Kronīšus uz implantiem izgatavo zobu tehniķis. Atkarībā no izvēlētā materiāla (plastmasa, metāls, keramika, stikla keramika, cirkonija keramika), ražošanas tehnoloģijas un tehniķa pieredzes būs atkarīgs kronīša estētiskais izskats, kalpošanas laiks un cena.

5. Regulāra kopšana

Zobu implantiem, līdzīgi kā dabīgajiem zobiem, nepieciešama regulāra kopšana un vizītes pie zobārsta un higiēnista.

MEKLĒJIET TUVĀKO SPECIĀLISTU